Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Rudzie Śląskiej /fot. A. Kucharzewska/
  • Data publikacji 12 sierpnia 2019

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Katowicach i Rudzie Śląskiej

Dzisiaj wizytę w naszym regionie złożył premier Mateusz Morawiecki. Odwiedził dwa miasta – Katowice oraz Rudę Śląską. Prezesowi Rady Ministrów towarzyszył wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

W Katowicach szef rządu wziął udział w uroczystości podpisania umów dotyczących lokalnej infrastruktury drogowej. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach i wykonawcy podpisali umowy na budowę Wschodniej Obwodnicy Raciborza i na przebudowę drogi nr 913. Kwota kontraktów to łącznie ponad 400 mln zł z czego ok. 240 mln pochodzi ze środków UE.

Kolejne drogi są niezbędne dla rozwoju i poprawy warunków życia w całym województwie, zwiększą możliwości gospodarcze dla całego woj. śląskiego. Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili – powiedział premier. Jak zaznaczył, połączenia drogowe w naszym regionie są dobre w osi północ–południe, a dla zrównoważonego rozwoju województwa potrzebuje więcej połączeń wschód-zachód. – Województwo potrzebuje więcej połączeń wschód–zachód. Ta droga DW 935 wraz z budowanym odcinkiem jest kluczowa dla rozwoju południowej części województwa – podkreślił szef rządu. – Będziemy mieli do czynienia z wyprowadzeniem ruchu z Raciborza. To większy komfort życia i większe perspektywy rozwoju – dodał.

Odnosząc się do inwestycji ws. drogi nr 913 premier wskazał, dlaczego jest ona tak istotna. – Droga 913 jest bardzo ważna dla zwiększenia możliwości potencjału portu lotniczego Katowice–Pyrzowice i połączenia województwa z portem. Zwiększy ona drożność i przepustowość pozostałych dróg – powiedział.

Wcześniej premier odwiedził Dom Seniora „Wigor” w Rudzie Śląskiej. Ośrodek ten stwarza osobom starszym warunki do aktywności i samodzielności poprzez terapię zajęciową, gimnastykę usprawniającą oraz rehabilitację. Dzięki wsparciu rządowemu Dom Seniora „Wigor” otrzymał w sumie ponad 753 tys. zł dotacji na funkcjonowanie w ramach programu Senior+ w latach 2016–2019.

Galeria zdjęć

Wróć