Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w woj. śląskim.
  • Data publikacji 31 października 2018

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w województwie

Prezes Rady Ministrów odwiedził Dąbrowę Górniczą i Rudę Śląską. Szefowi rządu towarzyszył wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Podczas wizyty w Dąbrowie Górniczej premier Mateusz Morawiecki odwiedził Koksownię Przyjaźń, gdzie niebawem ma powstać najnowocześniejsza w kraju bateria koksownicza. – Nowoczesna gospodarka opiera się na produkcji stali (…) Jesteśmy jednym z największych producentów węgla koksowniczego, a inwestowanie w Dąbrowie Górniczej jest realizacją części Planu dla Śląska, który pozwoli utrzymać oraz stworzyć nowe miejsca pracy – mówił Prezes Rady Ministrów. Szef rządu wspomniał również o tym, że kluczowa dla regionu jest także dbałość o czyste powietrze i wyraził nadzieję, że już niedługo możliwe będzie realizowanie w województwie śląskim nowych programów, takich jak wykorzystanie wodoru do zasilania autobusów.

To perła historii polskiego przemysłu, która nie tylko musi przetrwać, ale również rozwijać się (…) jest to bardzo ważny zakład, który daje kilkaset miejsc pracy w Rudzie Śląskiej – mówił z kolei premier Mateusz Morawiecki w Rudzie Śląskiej podczas spotkania z pracownikami Huty Pokój S.A. Prezes Rady Ministrów odniósł się również do planu rozwoju samej huty oraz całego miasta, do którego można by przyciągnąć nowych mieszkańców i inwestorów.


/z wykorzystaniem materiałów KPRM/

Galeria zdjęć

Wróć