• Data publikacji 11 stycznia 2018

Pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego uhonorowani

W dniu obchodzonego przez katowicki Uniwersytet Ekonomiczny Święta Uczelni odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Zasłużonym  pracownikom Uniwersytetu odznaczenia w imieniu Prezydenta RP wręczył wicewojewoda śląski Mariusz Trepka.

Za zasługi w działalności na rzecz rozwoju nauki Złotym Krzyżem Zasługi odznaczeni zostali profesorowie UE – kierownik Katedry Logistyki Ekonomicznej Danuta Kisperska-Moroń oraz prodziekan ds. nauki Grzegorz Kończak. W dziedzinie tej przyznano także trzy Srebrne i cztery Brązowe Krzyże Zasługi.

Ponadto za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej przyznano złote, srebrne i brązowe Medale za Długoletnią Służbę. – Wszystkim dzisiaj odznaczonym gratuluję i życzę wielu dalszych sukcesów, pomyślności w życiu: tym zawodowym - uczelnianym, ale i w życiu osobistym. Wszystkiego dobrego – mówił wicewojewoda Mariusz Trepka. Przekazał również życzenia z okazji jubileuszu uczelni.

Uroczyste posiedzenie Senatu i Rad Wydziałów Uniwersytetu Ekonomicznego było również okazją do nadania tytułu honorowego profesora UE oraz promocji doktorskich i habilitacyjnych. Całość wydarzenia uświetnił występ chóru uczelnianego.

Galeria zdjęć

Wróć