Pocztówka na sto lat - moja Niepodległa / foto: Bartłomiej Szwedowski
  • Data publikacji 5 grudnia 2018

Pocztówki w rękach dyplomatów

W listopadzie podczas uroczystej gali w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach poznaliśmy zwycięzców konkursu plastycznego „Pocztówka na sto lat – moja Niepodległa”. Prace laureatów I, II i III miejsca w pięciu kategoriach zostały wydrukowane na okolicznościowych pocztówkach, które wyemitowała Poczta Polska SA. Teraz kartki trafią do polskich placówek dyplomatycznych, do rąk między innymi ambasadorów RP w Stanach Zjednoczonych, Australii, Argentyny, Chile, Węgier, Indonezji czy Algierii.

Konkurs plastyczny „Pocztówka na sto lat – moja Niepodległa” to projekt ogłoszony przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach i Pocztę Polską SA. W konkursie na zaprojektowanie najciekawszej pocztówki wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i średnich, młodzież i dorośli z warsztatów terapii zajęciowej oraz seniorzy z województwa śląskiego. Celem projektu było zachęcenie jak największej liczby osób do wspólnego upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wzmocnienie świadomości obywatelskiej.

Do 28 grudnia mobilną wystawę prac konkursowych można obejrzeć w Międzynarodowym Porcie Lotniczym „Katowice” w Pyrzowicach. Dzięki temu ekspozycja dostępna jest także dla przylatujących na Szczyt Klimatyczny COP24 uczestników międzynarodowego forum, które właśnie odbywa się w stolicy naszego województwa. Wcześniej wystawa gościła też w katowickiej placówce Poczty Polskiej przy ul. Pocztowej.

Projekt „Pocztówka na sto lat – moja Niepodległa” sfinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022.
Partnerami projektu są Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach i Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Galeria zdjęć

Wróć