Zdjęcie zbiorowe laureatów i organizatorów Konkursu /fot. A. Karendał/
  • Data publikacji 9 listopada 2018

„Pocztówka na sto lat – moja Niepodległa” – finał konkursu

Ponad 1700 prac wpłynęło na konkurs plastyczny „Pocztówka na sto lat – moja Niepodległa”. Nadesłane prace były oryginalne i bardzo pomysłowe. Jurorzy wybrali 23 najciekawsze prace. Dzisiaj podczas uroczystej gali wicewojewoda śląski Piotr Kołodziejczyk oraz dyrektor Biura Filatelistyki Poczty Polskiej SA Mariusz Dawid pogratulowali i wręczyli nagrody zwycięzcom. Wśród gości uroczystości byli również wicekurator oświaty Jacek Szczotka i dr Monika Starowicz z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom. Mam nadzieję, że wybraliśmy spośród 1700 prac te najpiękniejsze – powiedział wicewojewoda Kołodziejczyk.

Prace laureatów I, II i III miejsca w pięciu kategoriach zostały wydrukowane na okolicznościowych pocztówkach. Kartki wyemitowała Poczta Polska SA.

Cieszę się, że kartki te będą nie tylko miłą pamiątką, ale też – po przyklejeniu znaczka – będzie można je wysłać do rodziny, do przyjaciół – podkreślił dyrektor Dawid.

Podczas uroczystości uczestnicy mieli niecodzienną okazję wysłać pocztówki, wrzucając przesyłkę do zabytkowej, ponadstuletniej, skrzynki pocztowej. Pierwszą pocztówkę wicewojewoda Kołodziejczyk oraz laureaci konkursu zaadresowali do wicewojewody Jana Chrząszcza, który nie mógł wziąć udziału w gali, a był bardzo zaangażowany w projekt.

Dzisiejszą uroczystość połączoną z wernisażem najlepszych prac konkursowych uświetnił występ uczniów z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach.

Poniżej zamieszczamy prezentację ze zwycięskimi pracami.

***

Konkurs plastyczny „Pocztówka na sto lat – moja Niepodległa” to projekt ogłoszony przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach i Pocztę Polską SA. W konkursie na zaprojektowanie najciekawszej pocztówki wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i średnich, młodzież i dorośli z warsztatów terapii zajęciowej oraz seniorzy z województwa śląskiego. Celem projektu było zachęcenie jak największej liczby osób do wspólnego upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wzmocnienie świadomości obywatelskiej.

Projekt sfinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022.
Partnerami projektu są Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach i Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Galeria zdjęć

Pliki do pobrania

Nazwa pliku Wielkość Data dodania
Zwycięskie prace - prezentacja 11.98 MB 2018-11-09 15:16:19
Wróć