Kierownictwo ŚUW pożegnało wicewojewodę Mariusza Trepkę /fot. A. Karendał/
  • Data publikacji 16 lipca 2018

Odchodzi wicewojewoda

Mariusz Trepka obejmie mandat po częstochowskim pośle Konradzie Głębockim, który został ambasadorem w Rzymie. – To będzie dla mnie ogromne wyzwanie i nowe doświadczenie – przyznaje wicewojewoda.

Mariusz Trepka został powołany na stanowisko drugiego wicewojewody w styczniu 2016 r. Podlegały mu m.in. Wydział Infrastruktury, Wydział Zdrowia czy Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców. Posiada duże doświadczenie samorządowe, bowiem od 2002 r. był radnym powiatu myszkowskiego, a od 2013 r. sprawował funkcję wicestarosty myszkowskiego.

Nie da się równoważyć stanowisk wojewody i posła, to są zupełnie inne obowiązki i zadania. Będąc wicewojewodą zajmuję się problemami całego województwa, poseł odpowiada za swój region – wyjaśnia Mariusz Trepka. To m.in. dzięki jego zaangażowaniu mieszkańcy Koniecpola mają wreszcie wodę w kranach, niemały wkład miał także w tworzenie „Programu dla Śląska” – projektu strategicznego Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju premiera Mateusza Morawickiego.

- W Programie znajduje się i dokończenie autostrady A1 do granic województwa, jak i rozbudowa S1 do Pyrzowic, czy budowa obwodnicy Poręby i Zawiercia. Są też takie inwestycje jak prace na linii kolejowej nr 1 Częstochowa – Zawiercie czy modernizacja dworca w Częstochowie – wylicza Mariusz Trepka.

Wicewojewoda już w najbliższą środę złoży oficjalne ślubowanie w Parlamencie. Jak zapowiada, będzie starał się najlepiej jak potrafi służyć mieszkańcom swojego regionu. Chociaż już wie, czym zajmie się w pierwszej kolejności po objęciu funkcji posła. - Na północy naszego województwa brakuje nitki gazociągu, by mieszkańcy mogli się do niej podłączyć - zauważa Mariusz Trepka.

Dzisiaj wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, wicewojewoda Jan Chrząszcz oraz dyrektor generalny ŚUW Adam Ostalecki podziękowali wicewojewodzie Trepce za dwa lata dobrej i efektywnej współpracy.  

Wróć