• Data publikacji 13 lutego 2018

Minister Joachim Brudziński z wizytą w Katowicach

Od spotkania ze słuchaczami oraz kadrą Szkoły Policji rozpoczęła się oficjalna wizyta ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego w Katowicach. Szefowi MSWiA towarzyszyli wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz wicewojewodowie Jan Chrząszcz i Mariusz Trepka. W spotkaniu wzięli także udział: dyrektor generalny Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego Adam Ostalecki, komendant główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk, komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski oraz komendanci służb z województwa śląskiego.

Życzę Państwu, aby proces waszego przygotowania do pracy w Policji był czasem maksymalnie wykorzystanym – zwrócił się do słuchaczy Szkoły Policji minister Brudziński. Jak zaznaczył szef MSWiA, w ubiegłym roku do policji przyjęto ponad 4 tys. osób, wyłonionych spośród ok. 23 tys. kandydatów.  

– Bezpieczne państwo i obywatele to dobrze wyposażona, wyszkolona i opłacana Policja [...] Mamy świadomość, że trzeba stworzyć warunki, które zachęcą młodych ludzi do wstąpienia do służby [...] Od 1 maja pojawią się podwyżki dla najmniej zarabiających funkcjonariuszy [...] – mówił minister Brudziński.

To dzięki państwa zaangażowaniu, państwa pracy, mamy dzisiaj kraj bezpieczny. Ja mówię to oczywiście z perspektywy województwa śląskiego. Pełna determinacja rządu Prawa i Sprawiedliwości powoduje, że etos służby w mundurze jest zdecydowanie wyższy – podkreślił na spotkaniu wojewoda Wieczorek.

Szef MSWiA obejrzał ćwiczenia i wręczył medale „Młodego Bohatera”. Przyznawana z inicjatywy MSWiA nagroda trafia do dzieci, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Adrian, Denis i Michał – to oni dołączyli dziś do grona „Młodych Bohaterów”. – To, że mogłem Was dziś wyróżnić to dla mnie zaszczyt. Możecie być wzorem dla wielu obecnych tu młodych funkcjonariuszy – powiedział szef MSWiA.

Minister wziął także udział w odprawie z szefami służb oraz komendatami z województwa śląskiego. Podczas spotkania komendant główny PSP omówił działania podejmowane przez straż w ubiegłym roku. Z kolei komendant główny Policji opowiedział o wyzwaniach jakie stoją przed Policją. Komendanci omówili też priorytetowe działania na 2018 rok i podsumowali dotychczasowe wyniki realizacji Programu Modernizacji Służb Mundurowych.

Szef MSWiA podziękował funkcjonariuszom za niedawną akcję ratowniczą w Sosnowcu.

Jak zaznaczył, „każdy obywatel naszego kraju zasługuje na takie samo poczucie bezpieczeństwa.” – Porównując bezpieczeństwo polskich miast do miast Europy Zachodniej, mamy powody do zadowolenia – mówił na odprawie minister Brudziński. – To, czym dziś możemy się chwalić i cieszyć, to bardzo duże zaufanie do służb mundurowych, a także wysoki poziom poczucia bezpieczeństwa – dodał.

Galeria zdjęć

Wróć