Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Zdjecia z konferencji zorganizowanej z okazji jubileuszu 100-lecia  publicznych służb zatrudnienia w Polsce / fot. Anna Herz/
  • Data publikacji 22 maja 2019

Jubileusz 100-lecia publicznych służb zatrudnienia w Polsce

W 2019 roku przypada 100-lecie publicznych służb zatrudnienia, które po odzyskaniu przez Polskę niepodległości zaczęły organizować się na mocy „Dekretu o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami” z 27 stycznia 1919 r., wydanego przez Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji MRPIPS podjęło decyzję o uroczystych obchodach jubileuszu, które otworzyła styczniowa konferencja centralna w Warszawie.

Zmiana pokoleniowa – zarządzanie wiekiem na rynku pracy było tematem odbywającej się dzisiaj w Międzynarodowym Centrum Kongresowym konferencji, zorganizowanej przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach. Wydarzenie, w którym udział wzięli m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed oraz wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, miało charakter regionalny i obejmowało 4 województwa: śląskie, dolnośląskie, opolskie i łódzkie.

W uroczystości uczestniczyło kilkudziesięciu  pracowników powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy. Najbardziej zasłużonym zostały wręczone nagrody i wyróżnienia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz odznaczenia Primus in Agendo. W trakcie wydarzenia wręczono również nagrody specjalne oraz wyróżnienia dla powiatowych urzędów pracy, które uzyskały najlepsze wskaźniki efektywności w działaniach na rzecz poprawy zatrudnienia w Polsce. W trakcie konferencji  został wyświetlony film okolicznościowy z okazji 100-lecia PSZ. Zaproszeni goście podczas swoich wystąpień omawiali zagadnienia związane z zarządzaniem wiekiem w przedsiębiorstwie, odpowiedzialności pracodawcy w kontekście wieku pracownika oraz zmiany pokoleniowej na rynku pracy z perspektywy publicznych służb zatrudnienia.

Galeria zdjęć

Wróć