• Data publikacji 7 stycznia 2018

Gliwicki biskup ma pomocnika

W niedzielę Chrztu Pańskiego w gliwickiej katedrze pw. św. Apostołów Piotra i Pawła święcenia biskupie przyjął ks. Andrzej Iwanecki. W uroczytości wziął udział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wraz z rodziną.

- W dziejach tej diecezji i tej katedry to dzień wyjątkowy. Będziemy świadkami aktu włączenia prezbitera Andrzeja do grona następców Apostołów - powiedział na rozpoczęcie eucharystii biskup gliwicki Jan Kopiec. W uroczystości wzięło udział 23 arcybiskupów i biskupów, wśród nich abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce i bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. Ks. Andrzej Iwanecki został mianowany biskupem pomocniczym diecezji gliwickiej przez papieża Franciszka 18 listopada. - Moim planem jest nie mieć planów, tylko wypełniać polecenia swoich przełożonych, a przede wszystkim nadal głosić Słowo Boże - odpowiedział nowy biskup zapytany przez dziennikarzy o plany na najbliższe miesiące.  

Biskup Iwanecki urodził się 3 listopada 1960 roku w Siemianowicach Śląskich. W latach 1975–1979 uczęszczał tam do I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego. Po maturze wstąpił do Śląskiego Seminarium Duchownego w Krakowie. 27 marca 1986 roku w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach przyjął święcenia kapłańskie z rąk ówczesnego biskupa diecezji katowickiej Damiana Zimonia.

Galeria zdjęć

Wróć