Zdjęcia z uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych przez wicewojewodę śląskiego Roberta Magdziarza dla pracowników Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach  Śląskich / fot. Bartosz Półrolnik/
  • Data publikacji 12 kwietnia 2019

Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich istnieje już 20 lat

Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich obchodzi w tym roku 20-lecie działania placówki. Z tej okazji Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej oraz Minister Zdrowia nadali odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom szpitala. Aktu dekoracji dokonał wicewojewoda  śląski Robert Magdziarz. Uroczystość odbyła się w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

Wydarzenie rozpoczęło się od wykonania hymnu państwowego przez Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. Podczas ceremonii wręczono złote, srebrne i brązowe Medale za Długoletnią Służbę, przyznawane na wniosek Wojewody Śląskiego, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Dyrektor Szpitala Mariusz Nowak odznaczony został Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. To wyjątkowe wyróżnienie, ustanowione w 2018 r. jest nagrodą przyznawaną na  pamiątkę  stulecia  odrodzenia  Państwa Polskiego jego obywatelom, którzy od czasu odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie w  1918 r. przyczyniali się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości,  kulturowej  tożsamości  i materialnej  pomyślności  Rzeczypospolitej. Medal jest odznaczeniem o charakterze pamiątkowym, nadawanym w  okresie trwania Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w  latach 2018–2021. Dziś wręczono go po raz pierwszy na Śląsku. Podczas uroczystości wicewojewoda dokonał również dekoracji odznaką  „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”, która stanowi najwyższe odznaczenie Ministra Zdrowia, za duże osiągnięcia na rzecz systemu opieki zdrowotnej.

Wicewojewoda pogratulował wszystkim odznaczonym, podziękował za ich trud i poświęcenie, włożone w codzienną służbę na rzecz człowieka i życzył powodzenia w dalszym realizowaniu tej misji.

Centrum  Leczenia  Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich jest wiodącym ośrodkiem w Polsce zajmującym się kompleksowym leczeniem urazów oparzeniowych i ran przewlekłych. Celem i zadaniem placówki jest również prowadzenie rehabilitacji następstw po oparzeniach, prowadzenie szkoleń i badań w zakresie urazów oparzeniowych. W trakcie 20-lecia istnienia w Centrum Leczenia Oparzeń leczono ponad 20 tysięcy chorych z powodu oparzeń i trudno gojących się ran z całego kraju, jak również i obcokrajowców. Obecnie Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich jest jednym z najnowocześniejszych tego typu szpitali w Europie.

Galeria zdjęć

Wróć