• Data publikacji 9 lipca 2018

Będzie szybciej do pacjenta

W Wilkowicach rozpoczęła się wizyta wiceminister zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko, która oficjalnie otworzyła dodatkowe miejsce stacjonowania podstawowego zespołu ratownictwa medycznego. Mieści się ono w budynku ośrodka zdrowia przy ul. Wyzwolenia, tuż przy węźle na drodze ekspresowej S1. Dzięki interwencji wojewody oraz zgodzie Ministerstwa Zdrowia, został zmieniony Wojewódzki plan działania systemu ratownictwa medycznego, w którym został wpisany wilkowicki punkt.

Jego utworzenie było konieczne przede wszystkim po to, by skrócić czas oczekiwania na karetkę pacjentów z tego rejonu, a niebagatelną rolę ma tutaj właśnie bardzo ruchliwa droga S1. Dodatkowy zespół będzie również przydatny przy obsłudze coraz większej liczbie turystów, którzy odwiedzają Szczyrk i okolice – podkreślał wicewojewoda Jan Chrząszcz, który wraz z wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisławem Szwedem, wziął udział w uroczystości.  

Rzeczywiście, jednym z czynników przeważających o tym, że to właśnie w Wilkowicach powstanie stacja, był wzrost liczby wyjazdów ratowników do akcji. W rok ich liczba zwiększyła się o 4 tysiące. W bielskim pogotowiu ratunkowym, z nową 10-osobową załogą z Wilkowic, stacjonuje obecnie 12 zespołów państwowego ratownictwa medycznego.

- Dobrą wiadomością jest także to, że bielskie pogotowie jest w trakcie zakupu nowego ambulansu, przystosowanego do jazdy w terenach górskich. Z pewnością więc bezpieczeństwo mieszkańców będzie tutaj ze wszech miar zapewnione – dodaje wicewojewoda Jan Chrząszcz. Nowa karetka trafi do ratowników medycznych już po wakacjach.  

Wiceminister Szczurek-Żelazko podczas swojej wizyty spotkała się także z pracownikami Bielskiego Pogotowia Ratunkowego oraz Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Galeria zdjęć

Wróć