Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

50-lecie zakładu
  • Data publikacji 26 lipca 2019

50 lat temu utworzono zakład „Bumar-Mikulczyce”

W Tarnowskich Górach świętowano dzisiaj 50-lecie Zakładu Mechanicznego „Bumar-Mikulczyce” S.A. Wydarzenie było okazją do podsumowania wieloletniej pracy, jak również wyróżnienia najbardziej zasłużonych dla Zakładu pracowników, których w imieniu Prezydenta RP wojewoda śląski Jarosław Wieczorek odznaczył Medalami za Długoletnią Służbę.

Rąk, które przyczyniły się do tego wspaniałego jubileuszu na sali jest całe mnóstwo, a pewnie przez ostatnie lata było ich tysiące (…) Dzisiaj spółka ma stabilną sytuację, ale bez patrzenia w przyszłość, bez kreowania swoich dalszych planów, bez przygotowywania strategii trudno mówić o sukcesie dnia codziennego. Tym bardziej należy podkreślić również Państwa udział w ważnym kontrakcie, który został podpisany przez ministra obrony narodowej Pana Mariusza Błaszczaka w spółce „BUMAR-ŁABĘDY”. Wy jesteście spółką zależną, w związku z powyższym będziecie również wspólnie modernizować polską armię w ramach dużego kontraktu, który zagwarantuje większą stabilność dla Państwa zakładu, ale również dla zakładów zależnych od Polskiej Grupy Zbrojeniowej – mówił podczas jubileuszu wojewoda Jarosław Wieczorek.

 List do uczestników uroczystości skierował również premier Mateusz Morawiecki. „Napędem rozwojowym prężnej pozycji „Bumaru-Mikulczyce” były od zawsze nowoczesne technologie i park maszynowy. Dziś tworzą go nowoczesne centra obróbcze oraz specjalistyczne urządzenia najwyższej światowej klasy. Jednak największą siłą tego zakładu są zaangażowani, pracowici i lojalni ludzie. Ich zasługą jest, że mimo przeszkód pozycja Bumaru i zależnych od niego spółek w krótkim czasie stała się rozpoznawalna na całym świecie, budując prestiż polskiego przemysłu. Dziś „Bumar-Mikulczyce” S.A. dostarcza elementy i części maszyn wielu renomowanym polskim i europejskim producentom. Jest cenionym partnerem gospodarczym w Polsce i Europie, współtworzy potencjał polskiego przemysłu obronnego i cywilnego” – pisał w liście szef rządu, który pogratulował też wyróżnionym i odznaczonym pracownikom Zakładu.

***

„Bumar-Mikulczyce” S.A., położony w zabrzańskiej dzielnicy Mikulczyce, rozpoczął swoją działalność w 1969 roku. Zakład specjalizuje się m.in. w produkcji przekładni mechanicznych zarówno na potrzeby przemysłu wojskowego, jak i cywilnego.

Galeria zdjęć

Wróć